Švenčionėlių kultūros centro meno kolektyvai

Įvairaus amžiaus meno kolektyvų grupės

Meno kolektyvas

PAGYVENUSIŲ ŽMONIŲ ŠOKIŲ KOLEKTYVAS „SENJORAI"

Susikūrimo metai – 1995 m.

Jau 25 metai kolektyvas koncertuoja Švenčionių rajone ir už jo ribų įvairių švenčių bei renginių metu. Kolektyvą sudaro per 16 narių, kuriuos suvedė draugėn meilė lietuviškai dainai ir liaudiškam šokiui. Ne vienas iš jų yra anksčiau, dar jaunystėje, šokęs ir dainavęs. Tad visų pomėgiai yra panašūs. Šokių kolektyvas “Senjorai” nuo 1998 metų yra nuolatinis dainų švenčių šokių dienos koncerto dalyvis. Garbingai atstovavo Švenčionių rajoną

1998 m., 2002 m., 2003m., 2007 m., 2009 m., 2014 m., 2018  metais dainų šventėse Vilniuje ir Kaune. Nuo 2016 metų dalyvauja respublikinėje tautinių šokių kolektyvų šventėje “Mūsų dienos kaip šventė” ir Senjorų dainų šventėje “Mes vėl kartu” Vilniuje.

2018 m. Lietuvos nacionalinis kultūros centras kolektyvui suteikė Mėgėjų meno kolektyvo  III kategoriją.

Repertuaras – Sceniniai tautiniai šokiai, Rytų Aukštaitijos krašto folkloriniai šokiai, 2018 metų Dainų šventės “Vardan tos…”  šokių dienos, IV dalies “Negęsk, žiburėli, negęsk” repertuaras. Dalyvių skaičius – 16.

Vadovas – Renata Grigianecienė

svencioneliukultura@gmail.com

Meno kolektyvas

LIAUDIES TEATRAS

Susikūrimo metai – 1952 m.
Koncertinė veikla – Gilias tradicijas puoselėjantis liaudies teatro kolektyvas, jau atšventė 60 metų kūrybinės veiklos sukaktį. Pastovus respublikinių šalies mėgėjų teatrų švenčių dalyvis. Dalyvauja kasmetinėje mėgėjų teatrų komedijos šventėje „Juoko sūkurys” organizuojamoje Švenčionėlių miesto kultūros centre. Kolektyvas saugo ir pateisina savo vardą rodydamas vis naujas premjeras, gastroliuodamas po rajoną, respubliką, dalyvaudamas apžiūrose ir konkursuose.
Repertuaras – F.Buliakovo pjesė „Keturios Jono moterys“.
1959 metų birželio 7 dieną už svarų indėlį teatro meno propagavime Švenčionėlių dramos kolektyvui suteiktas Liaudies teatro vardas.
2018 m. Lietuvos nacionalinis kultūros centras kolektyvui suteikė Mėgėjų meno kolektyvo II kategoriją.

Dalyvių skaičius – 10

Režisierius – Richardas Leleiva
richardas.leleiva@smkc.lt

Meno kolektyvas

MODERNAUS ŠOKIO KOLEKTYVAS „BEDUGNĖ“

Choreografė Renata Grigianecienė jau 15 metų sukasi šiuolaikinio šokio sūkuryje ir tiek pat laiko savo polėkiu dalinasi su žmonėmis, norinčiais bendrauti, svajoti ir mąstyti šokant. Daugelis žinančių Renatos kūrybą nekantriai laukia, jau tapusio tradiciniu, šokio festivalio „Judesio pagauti“, kuris kasmet į Švenčionėlių kultūros centrą pritraukia vis daugiau ne tik žiūrovų, bet ir dalyvių. Didžioji dalis šokėjų tai rajono mokyklų ir gimnazijų moksleiviai, studentai jau palikę gimtuosius namus, bet negalintys pamiršti šokio, šokio kuris formuoja asmenybę, padeda bendrauti ir paprasčiausiai ugdo gerus žmones.
Šaunu, kad Renatos sukurti šokiai džiugina ne tik rajono gyventojus, bet ir garsina Lietuvos vardą įvairiuose tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose, kuriuose choreografės kolektyvų nariai tampa laureatais ir prizininkais, o pati vadovė vertinama kaip profesionalas ir kviečiama dalintis savo patirtimi į seminarus.
Kūrybos procese choreografė nebijo eksperimentų, savo šokiuose naudoja teatro elementus, vis dažniau scenoje pasirodo kompozicijos, atliekamos duetų.

Meno kolektyvas

SUTARTINIŲ GIEDOTOJŲ KOLEKTYVAS „LAKIŪTĖ"

Susikūrimo metai – 2014 m.
Kolektyvas dalyvauja ne tik rajone vykstančiuose renginiuose, bet ir tarptautiniuose festivaliuose visoje Lietuvoje.
2016 m. kolektyvas dalyvavo tarptautiniame festivalyje “Skamba skamba kankliai” Vilniuje, Sutartinių festivalyje “Sutarjėla” Ignalinos r., festivalyje “Jotvos vartai” Alytuje, Baltų kultūros festivalyje “Mėnuo Juodagaris XIX” Duburio saloje Zarasų r.
2017 m. Tarptautiniame festivalyje “Skamba skamba kankliai”, Baltų kultūros festivalyje “Mėnuo Juodaragis XX”, LRT laidos “Misija knygnešys” filmavime ant Kačėniškės piliakalnio. 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventėje “Vardan tos…” folkloro dienos „Didžių žmonių žemė“ koncerte, sutartinių šventėje “Sutarysma”ant Mažųjų Žilėnų piliakalnio Jonavos r., tapybos parodos atidaryme “Septyni vartai”, “Sutarjėlos” šventėje Dubingių pažintiniame take, Litexpo parodoje Vilniuje ir kitose respublikinėse šventėse.
2018 m. Lietuvos nacionalinis kultūros centras kolektyvui suteikė Mėgėjų meno kolektyvo II kategoriją.
Repertuaras – Repertuaro pagrindą sudaro Rytų Lietuvoje ir kituose regionuose užrašytos sutartinės, polifoninės dainos. Repertuaras pritaikytas atlikti tiek scenoje, tiek gamtoje ant piliakalnių prie laužų kur sutartinės atsiskleidžia visu savo grožiu ir senieji amžių sąskambiai paliečia širdies gilumą. Dalyvių skaičius – 8.

Vadovas – Milda Petkevičienė
milda.petkeviciene@gmail.com

Meno kolektyvas

MOTERŲ VOKALINIS ANSAMBLIS „SVAJONĖ“

Vokalinis ansamblis „SVAJONĖ“ susikūrė 2006 metais. Jame dainuoja iki dešimties moterų. Akompanimentas – akordeonas. Dainų repertuaras labai įvairus. Skamba dainos lietuvių, rusų, lenkų kalbomis. Daugelį ansamblio atliekamų dainų yra parašiusiu ansamblio vadovė Jelena Grincevičienė. Ansamblis daug koncertuoja rajone ir respublikoje. Dalyvauja festivaliuose ir konkursuose. Su koncertine programa ansamblis viešėjo Lenkijos respublikoje. Ansamblis turi nuolatinius žiūrovus ir kolektyvo gerbėjus.
Švenčionėlių m. kultūros centro vokalinis ansamblis „SVAJONĖ“ turi LLKC suteiktą IV kategoriją.
Ansamblio vadovė – Jelena Grincevičienė.