Renginių apžvalgos

Švenčionėliuose – šeimų šventė po atviru dangumi

By 2019 20 liepos 29 lapkričio, 2019 No Comments

Liepos 20 d., šeštadienį, nuo 11 val. ryto šeimų šventė po atviru dangumi nuaidėjo Švenčionėliuose pievelėje prie geležinkelio stoties. Jai kruopščiai rengtasi nuo pernai metų.

Švenčionėliuose gimusi, augusi, čia mokyklą baigusi Inga Kanišauskė dabar gyvena Panevėžyje. Jai su šeima kurį laiką teko pagyventi ir užsienyje. Inga rašo tinklaraštį „Linksmorijos“, yra išleidusi ir tokio paties pavadinimo knygelę vaikams. ji ne kartą yra sakiusi, ir šventėje Švenčionėliuose dar kartą pakartojo, kad rašyti knygutę ir tinklaraštį ją įkvėpė dukra Tėja. Matydama, kad ir daugelį šeimų įkvepia kūrybai, veiklai vaikai, Inga su partneriais ėmė rengti ir šventes šeimoms, kur visi galėtų pabūti drauge, kartu ką nors veikti, žaisti, piešti, būti gryname ore, susipažinti vieni su kitais.

Inga pasidžiaugė, kad į jos kreipimąsi surengti tokią šventę ir jos gimtuosiuose Švenčionėliuose iškart geranoriškai atsiliepė Švenčionėlių kultūros centro laikinai vykdanti direktorė pareigas Anželika Terleckienė ir kolektyvas.

Inga rengia ne tik susitikimus su skaitytojais, edukacijas vaikams, bet ir šventes šeimoms, tarpusavyje dalinasi idėjomis ir kūryba. Šventei ruošėsi Inga ir Švenčionėlių kultūros centro kolektyvas kartu, ieškojo rėmėjų, pramogų organizatorių.

Šventė buvo labai linksma, jauki ir draugiška, prisirinko daug jaunų šeimų su vaikučiais, tad klegesio ir krykštavimo pievelėje netrūko. O ir pramogų buvo gausu: vaikų mėgstamas batutas, piešimas ant plėvelės, piešimas kojomis, spalvinimas, šiaudelių dekoravimas, loterija, dovanų dėžutė, laikinos tatuiruotės, muilo burbulai ir daug kitokių linksmybių. Atsipūsti galima buvo medžių paunksmėje, gurkšnojant šaltą „Švenčionių vaistažolių“ arbatą, ragaujant liofelizuotas braškes iš FRUPP bei putpelių kiaušinukų užkandžius iš „Putpelių salos“.

Inga sakė, kad šeima turi būti stipri, darni, draugiška, turi kuo daugiau kažką veikti kartu vaikai, tėvai, seneliai, tada bus džiaugsmas ir vienybės jausmas.

O šeimų šventėje po atviru dangumi buvo ką veikti visiems bendrai. Inga mokė vaikus dekoruoti šiaudelius, kiti – piešė ant medinių lentelių, išbandė kitokį piešimą burbuline plėvele aprištomis kojomis ant medžiagos, piešė guašu ant popieriaus, ant tarp medžių ištemptos plėvelės, dalyvauti loterijoje, laižyti medų ir daug kitokių smagumų.

Švenčionėlių kultūros centras pasirūpino, kad vaikai galėtų nemokamai šėlioti ant batuto, kurį atvežė „Švenčionių batutai“. Ingos Kanišauskės ir Švenčionėlių kultūros centro sumanymas surengti puikią šventę šeimoms, kur galima būtų visiems susipažinti ir susidraugauti visiškai pavyko, todėl jau sukasi mintys ir apie tokią šventę kitai vasarai.

Į „Žaislų atiduotuvę“ buvo prinešta tiek daug žaislų, kuriuos vaikai išaugo arba nebenaudoja, kad jų užteks padovanoti dviem daugiavaikėms šeimoms ir Švenčionių ligoninės Vaikų ligų skyriui, kur jie praskaidrins mažųjų ligoniukų laiką.

Organizatoriai dėkoja visiems rėmėjams, visiems bent kiek prisidėjusiems prie puikios šventės, kurioje džiugino švytinčios vaikučių ir jų tėvelių akys bei plačios šypsenos.

Renginyje vaikučiams laikinas tatuiruotes piešė HENA tatuiruočių meistrė, „Dideli muilo burbulai“ leido muilo burbulus, UAB „Kamratas“ papuošė popierinėmis karūnomis, dovanojo tvarkaraščių, stalo žaidimų, konstruktorių, „Bifoval“ vitaminai, fotografavo ir nuotraukomis pasidalino „Ernesta Photgraphy“. Įvairūs kūrėjai ir rėmėjai, kurių dėka prisipildė ir stebuklinga dovanų dėžutė, iš kurios galima buvo išsitraukti malonią staigmeną, ir loterijos prizų stalas, taip pat nusipelnė pagiriamojo žodžio: „Miniai“ ir „Rasos kūrybinės dirbtuvėlės“ (praktiški ir gražūs siuvinukai vaikams), „Party Inbox“, „Užrašai ant marškinėlių DEDAM.LT“ (papuošė tinklaraštininkę Ingą), „Pakuotės pasaulis“, „Lipushkė“, „Pliušku Pliušku“, „Kristėja“, „Siuvimo magija“, „Margarita“, „Daivos dirbtuvėlė“, „Egotu laimingai šeimai“ (lavinantys, lietuviški, mamos sugalvoti ir sukurti rinkiniai vaikams), „Dekupažo manija“, „Svajonių knygos“, „Vitalijos juostelė“, „APIS bitynas“, „Mažos princesės“, „Krincsiūlė – nėrinukai ir siuvinukai“, „Saulės grūdas“, „Rūtė. Rankų darbo rūbeliai mergaitėms“, „Sebamed Lietuva“, „Allergy.lt“, „Naturee“, „Čiūčia Pilows Store“, „Ramunės kraitis“, „Bučeliškės gėrybės“, „Melruga“, „Brolių medus“, „A&K Workshops“, „HIPP Lietuva“, „Čiokis“, „Akvi Deco“, „Bubilas bitynas“, „Editos spalvoti karoliukai“, „Ponia virvė“, „Miss B Handmade“, „Sandi Handmade“, „Laputės butikėlis“, „Selij@ Deco“, „Neshkis“, „Tchibo Lietuva“, „Joy To Craft“, „Pasuk galvą“, „Natūralios idėjos“, „Bubble Kitchen“, „Nėrinukas. Crochet Toys“, „Bifoval“, „Ingoja“, „Find Me“.

Gražus rašytojos Ingos Kanišauskės ir Švenčionėlių kultūros centro bendradarbiavimas davė puikių vaisių – nepakartojamą šeimų šventę po atviru dangumi. Joje dalyvavo ir Kultūros, švietimo, sporto ir jaunimo skyriaus vedėja Teresa Sansevičienė, tarybos narės Janina Deveikienė ir Renata Grigianecienė su šeimomis. Visi išsinešė kuo geriausius įspūdžius, daug naujų draugų, kūrybinių idėjų ir norą šią iniciatyvą puoselėti ateityje.

- -