Švenčionėlių kultūros centro naujienos

Įnovatyvu, aktualu, nauja

Kino karavanas

Gedulo ir Vilties dienos minėjimas

„Gedulo ir Vilties dienos minėjimas birželio 14 dieną
Švenčionėlių Šv. Edvardo parapija Švč. „Mergelės Marijos Sopulingosios bažnyčioje“:
11.55 – Vėliavų įnešimas;
11.59 – „Visuotinė Tylos minutė“;
12.00 – Šv. Mišios;
12.45 – 13.15 – „Minėjimas bažnyčioje“
13.30 – Pagerbimas prie paminklinio akmens, pagerbimas prie atminimo lentos geležinkelio stoties perone.
Renginio metu bažnyčioje – Nalšios muziejaus fotografijų „Tremties keliu“ ir Švenčionėlių Karaliaus Mindaugo gimnazijos moksleivių piešinių „Gyvybės medis“ paroda.

MISIJA: ŠVARI VASARA '21

Pakelti svetimą šiukšlę – jau nebe tabu. Vis daugiau Lietuvos žmonių įsitraukia į aplinkos tvarkymą ir stengiasi mažinti taršą, todėl birželį Lietuvoje vėl prasideda „Misija: švari vasara!“, skatinanti gamtoje pakelti svetimą šiukšlę, nepalikti savų ir tokiu pavyzdžiu dalytis socialiniuose tinkluose.

Tarptautinis vokalinės ir instrumentinės muzikos konkuras

Šių metų gegužės 25 d. dalyvavome tarptautiniame vokalinės ir instrumentinės muzikos konkurse ,,Silver Palm Baltija”, kuris nuotoliniu būdu vyko Latvijoje. Solistė Ineta Kajato, atstovavusi Švenčionėlių miesto kultūros centro vaikų dainavimo studiją, konkurse pasirodė 12-14 metų dalyvių grupėje bei užėmė 3 vietą! Konkursui ją ruošė vadovė Justina Šapokaitė Vaitkė
Sveikiname Inetą ir linkime sėkmės ateityje!

Sveiki atvykę į ŠVENČIONIŲ kraštą!

Tėvo diena

Pasaulinė aplinkos apsaugos diena

„Birželio 5 diena“, aplinkos apsaugos diena organizuojama įvairiais renginiais: varžybos dviračiais, žalieji koncertai, rašinių bei piešinių konkursai, medelių sodinimo, aplinkos tvarkymo akcijos. Ši diena yra svarbiausia ir žiniasklaidai. „Tūkstančių žurnalistų rašo bei rengia specialias laidas įvairiose aplinkos apsaugos tematikose, demonstruojamus šiai dienai skirti dokumentinius filmus, rengiamos fotoparodos, organizuojamus seminarus, susitikimus prie apskrito stalo, simpoziumai.

KELI BŪDAI KAIP PRISIDĖTI PRIE GAMTOS SAUGOJIMO !!!

1) Šiūkšlių rūšiavimas – vienas reikalaujantis geriausių būdų aplinkoje.

2) Esant galimybei važiavimą automobiliu pakeiskime į važiavimą dviračiu, riedučiais ar viešuoju transportu.

3) Mažiau naudokime plastinius indelius, maišelius. Tai reiškia, kad plastikinių gaminių nesuyra net 1000 metų, taigi pravartu naudoti eologiškus, greitai suyrančius maišus, arba naudoti medžiaginius pirkinių maišelius.

4) „Panaudotas baterijas sumeskime į tam skirtas dėžutes“, esančias prekybos centrose, taip jos autobus perdirbamos.

5) Pasakyk ne plastikiniams įrankiams ir šiaudeliams!

Tai bene vienas lengviausių žingsnių švaresnių planetos link. Užtenka turėti su savimi metalinį / bambukinį / stiklinį šiaudelį, paprastą šaukštą ir šakutę bei plastikinius galėsi pamiršti visam laikui

"SENJORAI" 20 - mečio koncertas

Justina Šapokaitė - Brolužis (cover)

Kviečiame pasiklausyti Švenčionėlių kultūros centro dainos studijos vadovės Justinos Šapokaitės perdainuotąja “Brolužis” dainos versiją!

Savanorystė

Jaunimas, kuris nori savanoriauti Švenčionėlių miesto kultūros centre, nuo š.m. gegužės 5 d. iki š.m. birželio 7 d. 18.00 val. gali pildyti registracijos anketas 2021 m. II pusmečio JST programos įgyvendinimui.
Registracijos anketą rasite čia: https://jst.jrd.lt/newCandidate

Motinos diena

Švenčionėlių miesto kultūros centro kolektyvas ir Švenčionėlių miesto meno mokyklos vaikų kolektyvai sveikina visas Mamas su Motinos diena!

"Gražinkite pinigus už mokslą 2000m."

F.Karinčio 1-o veiksmo komedija “Grąžinkite pinigus už mokslą” pastatyta 2000 metais. Režisierius Virgilijus Noreika. Pastatymo dalies vedėjas Richardas Leleiva. Vaidina: Gražina Jarmalytė, Leonarda Valaitienė (Vilčiauskienė), EglėJakštaitė (Rouda), Daiva Pošiūnienė, Stasys Jatulevičius ir Richardas Leleiva.

"Jumorynė 2001m."

“Jumorynė 2001 m.”, susidedantis iš keleto humoreskų, pritaikytų scenai. Režisierius Virgilijus Noreika. Pastatymo dalies vedėjas Richardas Leleiva. Vaidina: Gražina Jarmalytė, Leonarda Valaitienė (Vilčiauskienė), Eglė Jakštaitė (Rouda), Daiva Pošiūnienė, Stasys Jatulevičius, Petras Pauliukevičius ir Richardas Leleiva.

"Nevykusi diena" M. Žoščenka 1998 m.

Spektaklis pastatytas pagal rusų klasiko Michailo Zoščenkos 1934 m. parašytą pjesę “Nevykusi diena”. Satyros smaigalys yra nukreiptas į nemokšiškumą, savimeilę, grubumą, bei pašiepia revoliucinių idėjų pertekliškumą ir bereikalingą pompastiką, užmirštant žmogiškąsias vertybes. Pastatymo režisierius Virgilijus Noreika.”

Su Šv. Velykomis ir bundančiu pavasariu!

Švenčionėlių miesto kultūros centro kolektyvas sveikina visus su Šv. Velykomis ir bundančiu pavasariu!

Edukacija: Kiaušinių marginimas vašku

Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Velykoms – kviečiame nusimarginti margučius vašku. Edukacinį užsiėmimą, atskleidžiantį šio marginimo būdo subtilybes ir techniką, veda Švenčionių rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos Reškutėnų filialo bibliotekininkė Dangira Lapėnaitė

Teatro diena

Šiandien Teatro diena, bet su šia diena norime pasveikinti ir savo kolegas kultūriečius! Teatras ne vien aktorių vaidyba! Tatras šokio judesyje, teatras dainos skambėjime iš širdies, teatras – tai žiūrovas, sulaikęs kvėpavimą ir stebintis bet kokį virsmą scenoje ar bet kurioje kitoje erdvėje, į kurią perkelime atlikėją mes – kultūriečiai! Tai mūsų visų šventė!

Suliepsnoti, sušvist ir pakilti
virš pilkos kasdieninės tiesos.
Širdimi, viltimi reik prabilti
iš svaiginančios scenos šviesos!
Nebijotti prabilti ir tarti,
nebijoti pabūti keistu.
Reikia laimę kas kartą sukutrti,
žodį reikia paversti turtu…
Nesugrįžt jau daugiau į gegužį,
bet rugsėjis žavingai gražus!
Dar pašėlti ir dar pasibūti
kviečia scenos pasaulis žavus!…

Visus visus, Jus mielieji, nors kartelį kvėptelėjus scenos kvapo – su Švente Liaudies teatro vardu… Taip pat turime džiugių žinių, kurias norime Jums pranešti! Balandžio 8 – 21 dienomis 19:00 val. transliuosime senuosius Švenčionėlių kultūros centro spektaklius! Detalesnė informacija netrukus

Verbų Sekmadienis

Sveikiname visus su atėjusiu kalendoriniu pavasariu, artėjančiu Verbų Sekmadieniu, kurį švęsime kovo 28 dieną. Verbų sekmadienio simbolis – verba. Katalikų bažnyčios liturgijoje verbos šventinimas įvestas V amžiuje ir siejamas su Jėzaus Kristaus pergalingu įžengimu į Jeruzalę, kai žmonės mojavo jam palmių šakomis, mėtė jas jam po kojomis. Išlaikant ir tęsiant tradicijas kviečiame džiaugsmingai pasitikti Verbų sekmadienį ir pasidaryti tradicinę Rytų Lietuvos regionui nuo seno būdingą verbą iš kadagio ir blindės šakelių. Jos paskirtį ir surišimo būdą demonstruoja Švenčionėlių miesto kultūros centro Kaltanėnų skyriaus renginių organizatorė Rasa Breidokienė. Mintimis apie verbos vietą liaudies papročiuose bei maginę apsauginę ir gydomąją reikšmę, ritualus susijusius su verba, pasidalino Švenčionėlių miesto kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Vida Vilutienė.  Maloniai prašome pasigėrėti Vilniaus krašto verbomis, kurios nuo seno yra neatsiejamas kasmet Vilniuje vykstančios ( išskyrus šiuos karantino metus) Kaziuko mugės simbolis. Verbas reportažui iš savo asmeninės kolekcijos mielai sutiko paskolinti Laima Šinkūnienė ir Rasa Breidokienė.

Lygiadienis ir Tarptautinė Žemės diena

Senovės lietuviai tikėjo, kad lygiadienio rytą išsimaudžius upėje, tekančioje iš rytų, visus metus būsi tyras ir sveikas. Lygiadienio rytą saulė teka tiksliai rytuose. Toks paprotys praustis rytą užfiksuotas ir Velykų šventės metu, todėl tikėtina, kad kažkada Velykos buvo švenčiamos būtent per pavasario lygiadienį Dar XIX a. pradžioje pavasario lygiadienio apeigas lietuviai atlikdavo pasirodžius jaunam Mėnuliui. Dar senesniais laikais jaunaties metu būdavo aukojamas ir valgomas gaidys, o pavasario lygiadienio vakarai laikyti šventvakariais Dabar lygiadienis visame pasaulyje švenčiamas kovo 20 d., kartu su Tarptautine Žemės diena – astronominiu pavasariu

Tolygi kultūrinė raida Vilniaus apskrityje

Programos „Tolygi kultūrinė raida“ Vilniaus apskrityje įgyvendinimas ir gerieji pavyzdžiai Švenčionių rajone.
Interviu su VRKT pirmininke dr. Regina Mikštaitė-Čičiurkienė ir pirmininkės pavaduotoja dr. Laimutė Adomavičienė
Galime pasidžiaugti Švenčionėlių miesto kultūros centro įgyvendintų projektų ,,Kuriame miesto istoriją” rezultatais, taip pat Bendruomenė “Švenčionėlių bičiuliai” iniciatyvomis, kurių dėka viešosios miesto erdvės tapo gražesnės ir patrauklesnės. Labai smagu prisiminti, kad kūrėme ir veiklas įgyvendinome su miesto jaunimu.

Projektų ,,Kuriame miesto istoriją” vadovė Švenčionėlių miesto kultūros centro kultūrinės veiklos koordinatorė Vaida Švalkienė

2021-03-19 19.35 val. per LRT HD Kūltūros diena.

Daugiau informacijos LRT mediatekoje

Nalšios žemė

Kovo 11 - oji! Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – viena iš Lietuvos valstybinių švenčių minima pažymint 1990 m. Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo pasirašytą Lietuvos nepriklausomybės atstatymo aktą.
Švenčionėlių miesto kultūros centro kolektyvas sveikina visus šios brangiausios kiekvieno lietuvio širdžiai šventės proga ir dovanoja šį filmuką.
Ačiū visiems prisidėjusiems!
Dainos pavadinimas- “Ačiū, kad šalia esi” (M. ir Ž. Rolf Lovland and Brendan Graham, lietuviškas tekstas nežinomo autoriaus, aranžuotė J.Turlienės)
Vokalas- Amelija Maldžiūtė
Saksofonas- Marijus Turla
Klavišiniai- Jurgita Turlienė
Skaitovė – Rugilė Chaleckaitė

Edukacija vėjo malūnėlių gamyba

Kviečiame visus pasigaminti kovo 11-osios šventės simbolį – vėjo malūnėlį.
Vaizdo įraše pamatysite, kaip pasigaminti trispalvius malūnėlius. Papuoškime jais savo namų ar įstaigų aplinką, švęskime veržlią ir modernią ir drąsiai ateitį pasitinkančią Lietuvą. Ir tegu vėjas nuolat suktų mūsų laisvės malūnėlio sparnus!
Edukaciją parengė: Švenčionėlių miesto kultūros centre jaunimo savanorišką tarnybą atliekančios
Gabija Maskoliūnaitė ir Vakarė Grigianec

Respublikinis konkursas vietos bendruomenėms
„BENDRUOMENĖ – ŠVYTURYS 2020 – KELIAS Į SĖKMĘ“

Mykolo Romerio universitetas ir Socialinės apsaugos ir darbo Ministerija bei partneriai VšĮ „Pro Partners“ , Nacionalinė sportininkų asociacija ir informacinis partneris „Savivaldybių žinios“ skelbia respublikinį konkursą vietos bendruomenėms
„BENDRUOMENĖ – ŠVYTURYS 2020 – KELIAS Į SĖKMĘ“
Rajone tikrai turime stiprių ir šių nominacijų nusipelniusių bendruomenių
Kas norėsite dalyvauti, rašykite svencioniuturizmas@gmail.com arba fb paskyroje, atsiųsime paraiškas word formatu linkime sėkmės!

Lietuvos Vardo diena

Pagal naujas nuostatas kovo 9-ąją nutarta paskelbti Lietuvos vardo diena. Šia atmintina diena siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į svarbų istorinį įvykį, kuomet Lietuva buvo paminėta seniausiame rašytiniame šaltinyje – Kvedlinburgo metraštyje ties 1009 m. data.

Su Kovo 8 - ąja!

Mielos Moterys! Sveikiname jus Tarptautinės moters dienos proga. Tegul jums šiandien žydi visos gėlės, o kaitri pavasario saulė ištirpdo sniegą ir ledus. Mylėkite ir būkit mylimos. Būkit laimingos!

Kūrinį atliko: Radminas Leleiva

Mokytoja: Loreta Šidlauskienė

Švenčionėliams - 160!

Augame kartu su laikmečiu, nešančiu mus į naują modernių technologijų erą. Keičiamės kartu su jomis. Keičiasi ir mūsų miestas Švenčionėliai. Gyventi šiame mieste ir patogu, ir gera, ir jauku. Per paskutinį dešimtmetį Švenčionėlių miestas pakeitė savo įvaizdį – renovuotas gyvenamasis kvartalo rajonas, įrengtos modernios rekreacinės zonos, centrą puošia gėlynai ir saulės laikrodis, kuris įtrauktas į Europos saulės laikrodžių katalogą. Ir tai dar ne viskas. Šiais metais Švenčionėlių miestas mini 160 -ąsias metines. Tai jauno miesto jubiliejus. Kaip jis atrodys dar po dešimties ir daugiau metų priklauso nuo mūsų. Būkime savo miesto patriotai ir siūlykime idėjas kaip jį padaryti patrauklesniu ir patogesniu gyventi.

Vienuolika dienų be pykčio

Švenčionėlių kultūros centras jungiasi prie Plungės kultūros centro visuotininės įniciatyvos „11 dienų be pykčio“, nuo kovo 1 d. iki kovo 11d. Kviečiame visus jungtis kartu ir atsisakyti piktų, pašiepiančių, kritikuojančių, o kartais net žeminančių komentarų internetinėje erdvėje! 11 dienų rašykime pozytivius komentarus, gerbkime vieni kitus, būkime laisvi!

ELEKTRONINĖ KNYGA „LIETUVOS ETNOGRAFIJOS PAVELDAS VAIKAMS“, 2006

Lietuvos etnografijos paveldas vaikams – Lietuvos liaudiens buities muziejus. Skaityti daugiau