Renginių apžvalgos

JONINĖS 2019

By 2019 11 birželio 29 lapkričio, 2019 No Comments

Birželio 23 dieną Švenčionėlių mieste vyko tradicinė – jubiliejinė Joninių šventė. Jau 30 metų iš eilės nepaprastai gražioje vietoje, III-ajame Žeimenos upės paplūdimyje, nuostabioje gamtos apsuptyje. Pati gamta prisidėjo prie šventės sėkmės. Puikus oras ir saulėta diena sukvietė į šventę ne tik Švenčionių rajono gyventojus, bet ir svečius iš visos Lietuvos. Tradiciškai  prie vartų pasitiko merginos, vaišindamos visus lietuvišku sūriu ir kviesdamos  atėjusius į šventę  nusiprausti magiška ir stebuklinga Joninių rasa, kuri suteikia sveikatą, laimę ir ištvermę. Šventės metu vyko prekyba suvenyrais ir maistu. Veikė vaikų atrakcionų kiemelis.

Šventę pradėjo modernaus šokio kolektyvai „Erdvė“ ir „Adrenalinas“ (vadovė Renata Grigianecienė). Jie sušoko kompoziciją pagal lietuvišką sutartinių daią ,,Lakštingalėlė“. Vėliau į sceną žengė vedantieji Vida Vilutienė ir Richardas Leleiva. Šventę atidarė Švenčionių rajono mero pavaduotoja Violeta Čepukova. Visai netrukus buvo vainikuojami Jonai ir Janinos. Juk tokią šventę ir švenčiame. Jų susirinko visas būrys ir kaip visada gerai nusiteikę džiaugėsi tokiu pagerbimu ir savo vardu. Vėliau vyko stebuklinga Joninių loterija. Kiekvienas įeidamas pro vartus ištraukė loterijos numeriuką ir laukė loterijos lošimo. Po Jonų vainikavimo, vėl talkinant vicemerei Violetai Čepukovai ir Švenčionėlių miesto kultūros centro laikinai vykdančiai direktoriaus funkcijas Anželikai Terleckienei buvo traukiami laimingi loterijos numeriukai ir į sceną kviečiami nugalėtojai. Laimingieji buvo apdovanoti labai gerais prizais, įsteigtais vietos verslininkų.

 Joninių laužas nuo seno turi stebuklingą galią – sušildo sušalusias ir vienišas sielas, paguodžia nelaimingus, atbaido piktąsias jėgas, sukviečia į vieną būrį draugystės išsiilgusius žmones. Joninių laužo ugnis nepaprasta – ji apsaugo nuo ligų, nuo nelaimių. Joninių laužą šventėje uždegė Švenčionių rajono mero pavaduotoja Violeta Čepukova ir mero patarėjas Erikas Demidovas.

 Džiaugiamės ir dėkojame šventės rėmėjams, kurie geranoriškai sutiko prisidėti prie loterijos, ir įsteigė puikius prizus. Rėmėjų dėka ne tik prizais galime pasidžiaugti, bet ir visa Joninių švente. Koncertinę  programą pradėjo  Ceikinių gyvo garso grupė „Keiziai“. Vadovė Rūta Kajėnė. Vėliau į sceną pakilo žavios atlikėjos „Vyšnios“, dovanojusios švenčionėliškiams nuoširdų koncertą. Šventės įkarštyje visų pasveikinti atvyko Švenčionių rajono meras Rimantas Klipčius. Sveikindamas susirinkusius džiaugėsi gražia,  jau trisdešimtmetį puoselėjama Joninių šventės tradicija.

 Vėliau sekė Ruslano Kirilkino ir Elvinos Milkauskaitės koncertas. Na o grupių pasirodymą užbaigė grupės „Pikaso“ koncertas. Ir iki 2 valandos vyko Joninių diskoteka. Prie Žeimenos upės visus šildė rajono žolininkų Rasos ir Algirdo Breidokų vaistažolių arbata. Prie upės taip pat vyko vainikų pynimo edukacija, kurią vedė Dalė Basiūnienė. Vyko burtai su vainikais ir vainikėlių plukdymas Žeimenos upe. Galima būtų rašyti dar daug daugiau apie šventę, bet manome iškalbingesnė už žodžius šventėje buvusių žmonių gausa ir atsiliepimai.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, padėjusiems organizuoti šventę. Ačiū už geranorišką pagalbą, gražias iniciatyvas, už tai kad, negailėdami jėgų, skyrėte dalelę savęs. Nuotaikinga, graži bei turininga šventė nebūtų įvykusi, jeigu ne Joninių šventės rėmėjai, kuriuos šventės metu galima buvo stebėti ekrane. Taip pat dėkojame už saugumą šventėje atsakingiems Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnams. Jų dėka šventė praėjo be  įtampos ir nelaimingų atsitikimų.

- -